Mardekár Malazárról neveztek el egy újonnan felfedezett viperafajt

A Harry Potter-történetekből ismert, a magyar kiadásban Mardekár Malazár néven szereplő Salazar Slytherinről neveztek el egy Indiában újonnan felfedezett bambuszviperafajt. 

A J. K. Rowling által írt saga Roxfort Boszorkány és Varázslóképző Szakiskolájának és a Mardekár-ház alapítójának különleges képessége, hogy képes beszélni a kígyókkal, a ház címerállata is a kígyó.
Az észak-indiai Arunacsal Prades tartományban felfedezett sárgászöld színű hüllő ezért a Trimeresurus salazar nevet kapta. A kígyók Trimeresurus nemzetségébe legalább 48 faj tartozik, a méreggel rendelkező állatok Ázsia egyes részein fordulnak elő.
    

A zöld mérgeskigyó hivatalosan bejegyzett neve Trimeresurus salazar a Hogwart-ház után, de Salazar vipera lessz a hétköznapi neve

A kutatók korábban is több állatfajt neveztek már el a Harry Potter-könyvekből ismert lények, szereplők alapján: egy kihalt gyík a Clevosaurus sectumsemper nevet kapta a sectumsempra átok nyomán, egy dinoszauruszfajt pedig az iskola eredeti nevéről Dracorex hogwartsia lett. 

MTI / India Today Facebook oldala

Exit mobile version