Irán kivégzi a Szulejmáni hollétét eláruló kémet

Irán kivégezteti azt a kémet, aki elárulta az iráni Forradalmi Gárda al-Kudsz nevű elitegységét vezető Kászim Szulejmáni tartózkodási helyét az amerikai és az izraeli hírszerzésnek – közölte Golámhosszein Eszmáili iráni igazságügyi szóvivő kedden.

    Halálra ítélték Mahmúd Muszávi-Madzsd iráni állampolgárt, aki információkkal látta el az amerikai Központi Hírszerző Ügynökséget (CIA) és a Moszad izraeli hírszerzést Kászim Szulejmáni hollétéről – mondta Eszmáili egy a televízióban is közvetített sajtótájékoztatón.
    Hozzátette: az ítéletet a legfelsőbb bíróság is megerősítette, és hamarosan végrehajtják.
    Madzsd az iráni hatóságok szerint jelentős összegeket kapott együttműködéséért a két titkosszolgálattól. Izrael és az Egyesült Államok az iráni rezsim legfőbb ellenségei.


    Az Egyesült Államok január 3-án likvidálta Kászim Szulejmánit egy drónnal a bagdadi nemzetközi repülőtér közelében. A tábornok meggyilkolását Irán azzal torolta meg, hogy rakétatámadást intézett két iraki támaszpont ellen, ahol amerikai katonák is állomásoznak. A csapásban egyetlen amerikai katona sem halt meg, de többen traumás agysérülést szenvedtek.

https://twitter.com/AliiOvain/status/1270289797697994753?s=20


    Washington azzal vádolta Szulejmánit, hogy különféle síita milíciákat támogatott a térségben. A tábornok 1998-tól haláláig vezette a Forradalmi Gárda külföldi és titkos műveleteiért felelős al-Kudszot.
    Az iszlám köztársaság tavaly nyáron bejelentette, hogy 17, a CIA-nek dolgozó kémet fogott el, akik közül többeket halára ítélt.

KL/MTI – Kiemelt képen: Haszan Róháni iráni elnök beszédet mond az új összetételű iráni parlament tagjainak beiktatási ünnepségén Teheránban 2020. május 27-én. Iránban 2020. február 21-én tartották meg a parlamenti választások első fordulóját, ahol megválasztották a 88 hittudósból álló Szakértők Tanácsának tagjait is. A 290 tagú Iszlám Tanácskozó Gyűlésben az első forduló után a konzervatívok 191 képviselői helyet szereztek. A testület mandátuma négy évre szól. EPA/Abedin Taherkenareh

Exit mobile version