• Hirdetési ajánlatunk
  • Impresszum
2025. október 19.
No Result
View All Result
Online365
22 °c
Budapest
25 ° pén
26 ° szo
26 ° vas
24 ° hét
  • Belföld
    • Magyarság
  • Nagyvilág
    • Gazdaság
  • Tudomány
  • Környezettudatosság
  • Mindennapi Netevő
  • Kultúra
    • Film
  • Életmód
  • Sport
  • Belföld
    • Magyarság
  • Nagyvilág
    • Gazdaság
  • Tudomány
  • Környezettudatosság
  • Mindennapi Netevő
  • Kultúra
    • Film
  • Életmód
  • Sport
No Result
View All Result
Online365
No Result
View All Result

Egyelőre nem vált be a kontaktkövető alkalmazás Franciaországban

by Gemici Diana
2020.06.24.
in Nagyvilág
A A
Preventing new coronavirus Covid 19 disease to spread widely
Megosztás a FacebookonMegosztás a Twitteren

Franciaországban nem vált be eddig a koronavírus terjedésének követésére kifejlesztett szoftver, miután négy héttel a bevezetése után csak 14 fertőzésgyanús esetet jelzett – közölte kedden a kormány.



HasonlóBejegyzések

Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál

A jövő évben Csehország hatalmas hiánnyal fog gazdálkodni

Orosz kormányintézkedések – Alapvető élelmiszerek árak

 A franciáknak alig két százaléka töltötte le a mobiltelefonjára a StopCovid elnevezésű alkalmazást, amelyen keresztül egy fertőzött felhasználó névtelen módon jelezheti a többi felhasználónak, hogy az elmúlt 24 órában egymás közelébe kerültek.

 Cédric O digitális ügyi államtitkár keddi sajtótájékoztatóján elmondta: a másfél millió felhasználó közül eddig alig 68 felhasználó jelezte az alkalmazáson keresztül a többieknek, hogy fertőzött. Csak 14-en kaptak automatikusan figyelmeztető értesítést arról, hogy egy vagy két fertőzött közelébe kerültek.

A kormánytag szerint a számok ugyanakkor nem kérdőjelezik meg az alkalmazás hatékonyságát. Elsősorban a vírus visszaszorulásának tudhatók be. A kormány szerint a lakosság két százaléka, mintegy másfélmillióan töltötték le a StopCovidot, ami töredéke a németországi változatnak. A szomszédos országban ugyanis 10 millió alkalommal töltötték le az applikációt – ismerte el az államtitkár.

France's Covid-19 tracing app fails to engage, chalking up roughly 1.5 million users https://t.co/9OFIqhi5Po pic.twitter.com/cHLlWAK69t

— FRANCE 24 (@FRANCE24) June 23, 2020

Szerinte ugyanakkor a különbség Németországhoz képest nem mond semmit a francia változatról. Iinkább a két ország közti kulturális különbségről, és a járvánnyal szembeni viselkedésekről árul el valamit. A kormány arra is emlékeztetett, hogy nemcsak Franciaországban vannak fenntartások a kontaktkövető alkalmazásokkal szemben.

Eleinte a karantén feloldásához az egyik fontos lépésnek tekintettek a kormányok, de utóbb kiderült, hogy a technológiai kihívások és az adatvédelmi problémák miatt a bevezetésük túl összetetté vált. Olaszországban is viszonylag kevesen töltötték le az alkalmazást, Nagy Britanniában egyelőre felfüggesztették a bevezetését. Norvégiában pedig a már bevezetett applikációt használatát adatvédelmi problémák miatt egy héttel ezelőtt felfüggesztették.

GD/MTI, Foto: Envato Elements

Tags: Franciaországkontaktkövető alkalmazáskoronavírus-járványnem vált be
ADVERTISEMENT

Related Posts

Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál
Kiemelt

Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál

by KL
2023.06.01.

Kijev, 2023. június 1., csütörtök (MTI) - Megváltozott a Donyeck megyei Bahmut városánál a hadművelet formátuma, ezért átmenetileg szünetelnek a...

Read moreDetails

A jövő évben Csehország hatalmas hiánnyal fog gazdálkodni

Orosz kormányintézkedések – Alapvető élelmiszerek árak

Törökország kivár az orosz légvédelmi rendszer miatt kilátásba helyezett amerikai szankciók ügyében

A 2019-ben az akkori osztrák kormány bukásához vezető Ibiza-botrány feltételezett irányítóját letartóztatták

Párizs – 2021. szeptember 8-án kezdődik a per és 2022 március végéig tart

Load More
Next Post
A szociális dolgozók egyszeri bérkiegészítését sürgetik ellenzéki pártok és szakszervezetek

A szociális dolgozók egyszeri bérkiegészítését sürgetik ellenzéki pártok és szakszervezetek

No Result
View All Result
- H I R D E T É S -

24 óra

  • Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál
  • Egy vagyonért adták el Banksy művét miután elégették.
  • Az 1950-ben elhunyt alkotók művei szabadon felhasználhatóvá válnak
  • Megváltoztatják a montenegrói egyházügyi törvény
  • A jövő évben Csehország hatalmas hiánnyal fog gazdálkodni
  • Peking – A visegrádi országok zsidó kulturális örökségét bemutató fotókiállítás nyílt
  • Megveszi az osztrák Wienerberger az amerikai Meridian Bricket
  • A Startup Campus egyetemi programjainak legjobbjai az okosváros és zöld energetikai ötletek lettek
  • A Ringo Starr új albummal jelentkezik
  • A Vajdasági Magyar Szövetség államtitkárait kinevezték
  • A középkori közép-ázsiai városállamok bukását nem Dzsingisz kán hódító hadjárata okozta
  • Kuramagomedov ötödik, Muszukajev elődöntős – Birkózó világkupa
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Felhasználási feltételek

© 2019-2021 online365.hu - Minden jog fenntartva!

No Result
View All Result
  • Belföld
  • Nagyvilág
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Környezettudatosság
  • Mindennapi Netevő
  • Magyarság
  • Életmód

© 2019-2021 online365.hu - Minden jog fenntartva!