• Hirdetési ajánlatunk
  • Impresszum
2025. május 9.
No Result
View All Result
Online365
21 °c
Budapest
25 ° Fri
25 ° Sat
26 ° Sun
23 ° Mon
  • Belföld
    • Magyarság
  • Nagyvilág
    • Gazdaság
  • Tudomány
  • Környezettudatosság
  • Mindennapi Netevő
  • Kultúra
    • Film
  • Életmód
  • Sport
  • Belföld
    • Magyarság
  • Nagyvilág
    • Gazdaság
  • Tudomány
  • Környezettudatosság
  • Mindennapi Netevő
  • Kultúra
    • Film
  • Életmód
  • Sport
No Result
View All Result
Online365
No Result
View All Result

Georgiában hitelesítették a demokrata párti Joe Biden győzelmét

Írta: Gemici Diana
2020.11.20.
- Nagyvilág
US election. USA flag ballot box and envelope on blue background. 3d illustration
Megosztás a FacebookonMegosztás a Twitteren

Hitelesítették az amerikai demokrata párti elnökjelölt, Joe Biden győzelmét Georgiában – jelentette be Brad Raffensberger, a választásokért felelős georgiai államminiszter.



HasonlóBejegyzések

Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál

A jövő évben Csehország hatalmas hiánnyal fog gazdálkodni

Orosz kormányintézkedések – Alapvető élelmiszerek árak

„A számok nem hazudnak. Államminiszterként úgy gondolom, hogy a mai adatok pontosak” – fogalmazott pénteki sajtókonferenciáján Raffensberger. Ezt követően közleményt adott ki. Tudatta, hogy a valamennyi megyéből beérkezett igazolt szavazatok alapján hitelesíti a tagállam választási eredményét. A választási eredmények hitelesítése elvileg formalitás szokott lenni.

Ám a november 3-án tartott választások után több, úgynevezett csatatérállamban – vagyis ott, ahol nem általában republikánusokra, vagy demokrata pártiakra szavaznak – Donald Trump amerikai elnök jogászcsapata öt tagállamban perkeresetet nyújtott be a feltételezett választási csalások kivizsgálására, vagy a szavazatok újraszámlálására.

Georgia e szempontból kulcsfontosságú államnak számított. Az elnök jogászai november 11-én a szavazatok kézzel történő újraszámlálását kérték. Brad Raffensberger hangsúlyozta: Georgiában tisztességesek voltak a választások.

A választási eredmények igazolása után Donald Trumpnak – a szavazatok fél százalék alatti különbsége miatt – még lehetősége van az egész tagállamra érvényes újraszámlálásra. Az erre vonatozó kérést kedden délutánig kell benyújtani. Brian Kemp georgiai kormányzónak – aki republikánus politikus – helyi idő szerint szombat délután 5 óráig kell aláírnia a dokumentumokat arról, hogy a törvények értelmében a tagállam 16 elektorának támogatását hivatalosan Joe Biden demokrata párti elnökjelölt nyerte el.

A kormányzó még a végeredmény bemutatása előtt közleményben sürgette Raffensbergert, hogy „komolyan vizsgáljon ki a választási szabálytalanságokra vonatkozó minden egyes vádat”.

Donald Trump a választások óta a Twitteren több bejegyzésben is arra bátorította Kemp kormányzót, hogy „legyen kemény” a választási eredmények újraszámlálásakor. Az egyik mikroblog-bejegyzésben bírálta is a kormányzót azért, mert Georgia még az év elején a levélszavazásra vonatkozó jogi megállapodást kötött demokrata párti csoportokkal.

Trump megjegyzésére Raffensberger hivatala azzal válaszolt, hogy az elnök „rosszul értelmezi” a megállapodást, és tévesen állítja, hogy gyengíti a levélszavazatok ellenőrzésének szabályait. Csütörtökön este egy szövetségi bíró már bejelentette: a szavazatok kézzel történt újraszámlálása után, az új eredmény szintén Joe Biden győzelmét hozta. Mivel a szavazatkülönbség fél százalék alatt van, ezért Trump még egy újraszámlálást kérhet.

GD/MTI, Foto: Envato Elements

Címkék: Demokrata PártGeorgiaJoe BidenUSA
- HIRDETÉS -

Hasonló Bejegyzések

Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál
Kiemelt

Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál

Írta: K.L.
2023.06.01.

Kijev, 2023. június 1., csütörtök (MTI) - Megváltozott a Donyeck megyei Bahmut városánál a hadművelet formátuma, ezért átmenetileg szünetelnek a...

Olvasd tovább

A jövő évben Csehország hatalmas hiánnyal fog gazdálkodni

Orosz kormányintézkedések – Alapvető élelmiszerek árak

Törökország kivár az orosz légvédelmi rendszer miatt kilátásba helyezett amerikai szankciók ügyében

A 2019-ben az akkori osztrák kormány bukásához vezető Ibiza-botrány feltételezett irányítóját letartóztatták

Párizs – 2021. szeptember 8-án kezdődik a per és 2022 március végéig tart

Továbbiak betöltése
Következő
Paris, France - aerial city view with old architecture

Franciaellenes érzések szításával vádolja Oroszországot és Törökországot Afrikában Emmanuel Macron

No Result
View All Result
- H I R D E T É S -

24 óra

  • Átmenetileg szünetelnek az összecsapások Bahmutnál
  • Egy vagyonért adták el Banksy művét miután elégették.
  • Az 1950-ben elhunyt alkotók művei szabadon felhasználhatóvá válnak
  • Megváltoztatják a montenegrói egyházügyi törvény
  • A jövő évben Csehország hatalmas hiánnyal fog gazdálkodni
  • Peking – A visegrádi országok zsidó kulturális örökségét bemutató fotókiállítás nyílt
  • Megveszi az osztrák Wienerberger az amerikai Meridian Bricket
  • A Startup Campus egyetemi programjainak legjobbjai az okosváros és zöld energetikai ötletek lettek
  • A Ringo Starr új albummal jelentkezik
  • A Vajdasági Magyar Szövetség államtitkárait kinevezték
  • A középkori közép-ázsiai városállamok bukását nem Dzsingisz kán hódító hadjárata okozta
  • Kuramagomedov ötödik, Muszukajev elődöntős – Birkózó világkupa
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Felhasználási feltételek

© 2019-2021 online365.hu - Minden jog fenntartva!

No Result
View All Result
  • Belföld
  • Nagyvilág
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Környezettudatosság
  • Mindennapi Netevő
  • Magyarság
  • Életmód

© 2019-2021 online365.hu - Minden jog fenntartva!